Formularz kwalifikacji

Minister Zdrowia 12 lipca 2023 roku podpisał rozporządzenie[1], które ogranicza zdalne wystawianie recept na środki odurzające i psychotropowe. Ich przepisaniu musi towarzyszyć badanie i ocena wpływu na pacjenta z wyjątkiem kontynuacji leczenia po nie więcej niż 3 miesiącach od wizyty u lekarza.

Co to zmienia u Nas?

  1. Pacjent, który odbył wizytę pierwszorazową lub wizytę kontrolną może przez 3 miesiące (od daty wizyty telefonicznej bądź video ) odbyć wizytę recepturową . Po upływie 3 miesięcy Pacjent , który chciałby dalej stosować terapię, jest zobowiązany do odbycia ponownej wizyty kontrolnej.  Szczegóły cennika możesz znaleźć tutaj https://greendoctor.pl/cennik/
  2.  Od 02.08.2023 zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA ZDROWIA z dnia 12 lipca 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie środków odurzających, substancji psychotropowych, prekursorów kategorii 1 i preparatów zawierających te środki lub substancje do wystawienia recepty na leki psychotropowe potrzebny będzie dostęp do poprzednich recept – aktywowany przez IKP, instrukcja poniżej w załączniku. Przy wybraniu uprawnień bezterminowych trzeba to zrobić tylko raz. Uprawnienia do wglądu do recept można w każdej chwili cofnąć. W przypadku braku aktywacji IKP oczywiście nie jest to konieczne.

 

Formularz do kontynuacji leczenia TUTAJ

INSTRUKCJA-IKP-UDOSTĘPNIANIE-DANYCH (3)

https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/przez-udostepnianie-do-zdrowia

 

[1] Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 12 lipca 2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie środków odurzających, substancji psychotropowych, prekursorów kategorii 1 i preparatów zawierających te środki lub substancje.

Kontynuacja
leczenia