Od niedawna w Polsce oprócz suszu w wybranych aptekach dostępne są również ekstrakty do waporyzacji oraz olejek do stosowania doustnego.

Extractum purum 80% THC

Extractum purum 80% THC  jest to oczyszczony ekstrakt z medycznej marihuany przeznaczony do waporyzacji. Ekstrakt nie zawiera żadnych dodatków, substancji pomocniczych ani rozpuszczalników, wytwarza się go jedynie z zarejestrowanych surowców farmaceutycznych. Ekstrakt do waporyzacji jest dostępny jako lek recepturowy, sporządzany w aptekach na podstawie recepty. 0.9 ml ekstraktu zawiera 793.6mg THC

Jest też dostępna inna wersja ekstraktu, zawierająca 40% THC i 40% CBD

Sposób przyjmowania

Ekstrakt jest przeznaczony do inhalacji przy użyciu waporyzatora typu Mighty (Storz & Bikel) lub Vape Pen

Specjalne Vape Peny do ekstraktów są dostępne dla pacjentów za darmo.

Działanie leku

W wyniku waporyzacji ekstraktu oczyszczonego początek efektu klinicznego następuje już po 30 sekundach, a szczytowe stężenie THC w osoczu jest osiągane w czasie od 3 do 10 minut po inhalacji. Jest to istotne między innymi w natychmiastowym łagodzeniu bólu lub napięć mięśniowych.

Korzyści z waporyzacji

Waporyzowanie ekstraktu oczyszczonego pozwala na uniknięcie zagrożeń dla układu oddechowego, który jest narażony na toksyczne związki pirolityczne powstające w procesie spalania przy tradycyjnym paleniu suszu.

Cannateka jest firmą, która brała udział w wprowadzeniu produktu na nasz rynek. Skupia się na edukacji pacjentów w dziedzinie terapii medycznymi konopiami oraz wspiera farmaceutów zarówno od strony naukowej – technicznie, jak i klinicznej – dozowanie leków.

UWAGA! Pacjent nie otrzymuje w aptece produktu w vape pen’ie lecz w strzykawce. Proces “wtłoczenia” ekstraktu do urządzenia leży po stronie pacjenta jednak nie jest to czynność skomplikowana i dostępny jest film instruktażowy:

Przeczytaj więcej  Konopia indyjska – co to jest? Czym się różni od konopi siewnych?

Lek jest na chwile obecną dostępny w aptece Super-Pharm we Wrocławiu przy ul. Szewskiej 8. Istnieje jednak możliwość dostarczenia leku do większych miast na terenie kraju. Aby dowiedzieć się więcej na temat ekstraktów, olejków oraz możliwości dostawy do innych miast polecam odwiedzić stronę Cannateka.pl

Dla chętnych pacjentów Green Doctora jest możliwość zmiany terapii z suszu na ekstrakt do waporyzacji.

źródło: https://cannateka.pl/, obrazek pochodzi ze strony https://cannateka.pl/produkty

Kontynuacja
leczenia