Wypełnij formularz kwalifikacji

Od niedawna w Polsce oprócz suszu w wybranych aptekach dostępne są również ekstrakty do waporyzacji oraz olejek do stosowania doustnego.

Extractum purum 80% THC

Extractum purum 80% THC  jest to oczyszczony ekstrakt z medycznej marihuany przeznaczony do waporyzacji. Ekstrakt nie zawiera żadnych dodatków, substancji pomocniczych ani rozpuszczalników, wytwarza się go jedynie z zarejestrowanych surowców farmaceutycznych. Ekstrakt do waporyzacji jest dostępny jako lek recepturowy, sporządzany w aptekach na podstawie recepty. 0.9 ml ekstraktu zawiera 793.6mg THC

Jest też dostępna inna wersja ekstraktu, zawierająca 40% THC i 40% CBD

Sposób przyjmowania

Ekstrakt jest przeznaczony do inhalacji przy użyciu waporyzatora typu Mighty (Storz & Bikel) lub Vape Pen

Specjalne Vape Peny do ekstraktów są dostępne dla pacjentów za darmo.Wypełnij formularz kwalifikacji

Działanie leku

W wyniku waporyzacji ekstraktu oczyszczonego początek efektu klinicznego następuje już po 30 sekundach, a szczytowe stężenie THC w osoczu jest osiągane w czasie od 3 do 10 minut po inhalacji. Jest to istotne między innymi w natychmiastowym łagodzeniu bólu lub napięć mięśniowych.

Korzyści z waporyzacji

Waporyzowanie ekstraktu oczyszczonego pozwala na uniknięcie zagrożeń dla układu oddechowego, który jest narażony na toksyczne związki pirolityczne powstające w procesie spalania przy tradycyjnym paleniu suszu.

Cannateka jest firmą, która brała udział w wprowadzeniu produktu na nasz rynek. Skupia się na edukacji pacjentów w dziedzinie terapii medycznymi konopiami oraz wspiera farmaceutów zarówno od strony naukowej – technicznie, jak i klinicznej – dozowanie leków.

UWAGA! Pacjent nie otrzymuje w aptece produktu w vape pen’ie lecz w strzykawce. Proces “wtłoczenia” ekstraktu do urządzenia leży po stronie pacjenta jednak nie jest to czynność skomplikowana i dostępny jest film instruktażowy:

Przeczytaj więcej  Gdzie kupić marihuanę? Opcji nie ma zbyt wiele!

Ekstrakt można kupić stacjonarnie w dwóch aptekach w kraju – w placówkach Super-Pharm w Warszawie i we Wrocławiu – dokładne adresy z numerami telefonów na stronie www.gdziepolek.pl

W razie problemów z realizacją recepty najlepiej kontaktować się z Panią Małgorzatą Biernacką, Dzwoniąc na numer + 48 789 309 719 lub pisząc na adres kontakt@cannateka.pl (więcej na stronie Cannateki)

Dla chętnych pacjentów Green Doctora jest możliwość zmiany terapii z suszu na ekstrakt do waporyzacji.

źródło: https://cannateka.pl/, obrazek pochodzi ze strony https://cannateka.pl/produkty

Kontynuacja
leczenia