Wypełnij formularz kwalifikacji

Od niedawna w Polsce oprócz suszu w wybranych aptekach dostępne są również ekstrakty do waporyzacji oraz olejek do stosowania doustnego.

Droga doustna jest preferowana w przypadku praktycznie każdej substancji, która wchłania się z przewodu pokarmowego dlatego olejek zawierający kannabinoidy jest ciekawym i potrzebnym krokiem naprzód w dostępności do terapii konopnej. Odejście od waporyzacji powoduje brak ryzyka podrażnienia śluzówki gardła i dróg oddechowych gorącą parą z waporyzatora, postać doustna również jest preferowana u osób z chorobami dróg oddechowych. Również u osób starszych podanie doustne jest wygodniejsze i łatwiejsze w opanowaniu niż waporyzacja.

Działanie w porównaniu do waporyzacji pojawia się po dłuższym czasie i trwa dłużej. Maksymalny efekt kliniczny dla ekstraktu olejowego przyjmowanego doustnie pojawia się w czasie od 2 do 4 godzin i utrzymuje się do 8 godzin. To narastające i przedłużone działanie jest istotne między innymi w leczeniu bólu przewlekłego.

Obecnie w Polsce dwie apteki zajmują się wytwarzaniem olejków doustnych: Super-Pharm we Wrocławiu przy ul. Szewskiej 8 oraz APTEKA PREMIUM-LEK w Katowicach. Link do mapki poniżej. Istnieje jednak możliwość dostarczenia leku do większych miast na terenie kraju.

Każda z nich wytwarza olejek w nieco inny sposób, inne jest też stężenie THC w olejku; zasadniczo cały proces przeprowadzany jest podobnie i opiera się na ekstrakcji składników aktywnych za pomocą etanolu. Olejek jest wydawany w szklanej butelce z zakraplaczem, preferowany sposób podania to podanie podjęzykowe. Buteleczkę należy przechowywać w lodówce, data ważności wynosi 6 miesięcy od daty produkcji.

tutaj – link do mapki zawierającej dane adresowe aptek wytwarzających leki z suszu konopi. Aby dowiedzieć się więcej na temat ekstraktów, olejków oraz możliwości dostawy do innych miast polecam odwiedzić stronę Cannateka.pl

Dla pacjentów Green Doctora jest możliwość zmiany terapii z suszu na olejek doustny. Szczególnie polecam to pacjentom w starszym wieku oraz w przypadku przewlekłych, silnych zespołów bólowych.

Przeczytaj więcej  Kołatanie serca po marihuanie – czym może być spowodowane?

źródło: https://cannateka.pl/ , Konopny Farmeceuta

 

Kontynuacja
leczenia