Wypełnij formularz kwalifikacji

Liquid THC to coraz częstszy wybór konsumentów. Czy wiesz, dlaczego waporyzowanie THC jest znacznie lepszą metodą niż tradycyjne palenie marihuany? Sprawdź, co warto wiedzieć o płynnym THC i dlaczego warto na nie postawić!

O tym pamiętaj

 • Liquid THC to skoncentrowana forma tetrahydrokannabinolu używana głównie w e-papierosach i waporyzatorach.
 • Popularność liquid THC wzrosła ze względu na dyskrecję, łatwość użycia i możliwość kontrolowania dawki, co jest ważne dla użytkowników medycznych.
 • W Polsce posiadanie i używanie liquid THC jest nielegalne, dostępne tylko w ramach medycznej marihuany pod nadzorem lekarza.
 • Waporyzacja jest lepsza niż palenie marihuany, ponieważ nie generuje substancji smolistych.

Czym jest liquid THC?

Liquid THC to skoncentrowana forma tetrahydrokannabinolu, głównego psychoaktywnego składnika marihuany. Jest używany głównie w e-papierosach i waporyzatorach jako alternatywa dla tradycyjnych metod spożywania marihuany.

Dlaczego liquid THC do e-papierosa stał się popularny?

Używanie liquidu THC do e-papierosa stało się popularne ze względu na dyskrecję i łatwość użycia. Ta metoda pozwala na kontrolowane dostarczanie THC bez konieczności palenia suszu, co jest szczególnie atrakcyjne dla osób, które chcą uniknąć typowego zapachu i dymu związanego z paleniem marihuany. 

Ponadto e-papierosy z liquid THC umożliwiają użytkownikom precyzyjne dostosowanie dawki, co jest trudniejsze w przypadku tradycyjnych metod spożycia. Jest to szczególnie ważne dla osób, które używają THC ze względów medycznych, ponieważ pozwala im to na lepszą kontrolę zużycia substancji.

Przeczytaj więcej  Legalizacja marihuany w Polsce 2024 – jakie są perspektywy?

Liquid THC a prawo w Polsce

W Polsce (podobnie jak w wielu innych krajach) posiadanie i używanie substancji z THC jest nielegalne. Obejmuje to zarówno susz marihuany, jak i produkty takie jak liquid THC. Takie produkty obecnie mogą być używane tylko w ramach terapii medyczną marihuaną, pod nadzorem lekarza. Wypełnij formularz kwalifikacji

Jak zrobić liquid z THC?

Proces tworzenia liquid THC wymaga wiedzy i precyzji. Jest to proces ekstrakcji THC z suszu marihuany i zmieszania go z odpowiednimi płynami bazowymi.

Co będzie potrzebne do zrobienia liquidu z THC?

Podstawowymi składnikami do stworzenia liquid THC są:

 • susz marihuany wysokiej jakości,
 • glikol propylenowy albo gliceryna roślinna,
 • wysokoprocentowy alkohol ze zboża.

Oprócz tego przydadzą się:

 • wąskie żaroodpodne naczynie,
 • buteleczka z zakraplaczem,
 • tkanina do filtracji,
 • folia aluminiowa, blacha do pieczenia.

Olejek z THC do e-papierosa – jak zrobić?

Najważniejszym elementem procesu jest aktywacja THC. W trakcie normalnego użycia marihuany zachodzi on w czasie procesu spalania (dekarboksylacja), który nie zajdzie w przypadku parowania – temperatura będzie za niska. 

W tym celu należy rozdrobnić (posiekać) susz i umieścić go na folii aluminiowej na blasze do pieczenia. Susz powinien znajdować się przez 15 do 20 minut w piekarniku rozgrzanym do temperatury około 80–100°C, a po wyjęciu być suchy i prawdopodobnie zabrązowiony.

Odparowywanie alkoholu

Następnie umieść susz w słoiku i napełnij go alkoholem (susz musi zostać przykryty). Umieść naczynie w kąpieli wodnej w garnku i włącz palnik. W ten sposób alkohol zacznie parować (otwórz okno lub włącz okap, inaczej ryzykujesz podrażnienia oczu i dróg oddechowych). Mieszaj zawartość słoika w trakcie odparowywania! Gdy odparuje około połowa alkoholu, uzupełnij jego poziom i wyłącz palnik.

Filtracja

Nakryj drugie naczynie tkaniną (uwaga, musi mieć drobny splot), a następnie rozpocznij przelewanie z jednego naczynia do drugiego. Rób to powoli i ostrożnie. Przefiltrowana ciecz powinna stygnąć kilka godzin. Po tym czasie ponów proces odparowywania alkoholu, aż zostanie ci około 5 mililitrów substancji.

Przeczytaj więcej  Dostępne w Polsce preparaty medycznej marihuany

Do tej ilości płynu dodaj 20 ml glikolu propylenowego albo gliceryny roślinnej. Zmiana proporcji pozwoli zmienić natężenie substancji, jakie oferuje liquid THC do e-papierosa.

Liquid THC – dlaczego warto?

Już wiesz, jak zrobić liquid z THC, ale czy wiesz, dlaczego warto sięgnąć po taką metodę zażywania marihuany?

Olejek z THC do e-papierosa przede wszystkim umożliwia aktywację substancji czynnych z marihuany w wyniku procesu parowania, nie spalania. Sama waporyzacja jest znacznie łagodniejsza dla płuc, ponieważ unika spalania rośliny, co generuje substancje smoliste (i to nawet więcej, niż w przypadku tak szkodliwych papierosów!).

Waporyzator podgrzewa susz do temperatury, która uwalnia THC i inne kannabinoidy, ale nie jest ona jednocześnie wystarczająco wysoka, aby dochodziło do spalania. Dzięki temu waporyzacja wydziela znacznie mniej szkodliwych substancji. 

Dodatkowo waporyzacja jest bardziej efektywna w ekstrakcji aktywnych składników z marihuany, co oznacza, że może być potrzebna mniejsza ilość suszu, aby osiągnąć pożądane efekty. 

Kolejnym atutem jest fakt, że waporyzacja liquidu THC pozwala na bardziej precyzyjną kontrolę temperatury, co jest szczególnie ważne dla osób używających marihuany w celach medycznych. Umożliwia to lepsze dostosowanie doświadczenia i efektów, a także pozwala na maksymalne wykorzystanie terapeutycznych właściwości różnych szczepów marihuany.

Kontynuacja
leczenia