Wypełnij formularz kwalifikacji

Drodzy Pacjenci!

W aptekach dostępne są dwie nowe odmiany od firmy Spectrum Therapeutics:

Canopy Growth THC 20%, CBD<0.5%

Jest to hybryda z silną przewagą indica będąca alternatywą dla Aurory 20 – działa mocno rozluźniająco mięśnie, nasennie. Ma działanie przeciwwymiotne oraz przeciwzapalne. Ze strony producenta można wywnioskować że prawdopodobnie mamy w tym przypadku do czynienia z odmianą Afghan Kush

Afghan kush to legendarny szczep pochodzący z gór Hindu Kush leżących na terenie Afganistanu i Pakistanu.  W latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku rejon słynący z uprawy konopi był częstym celem wizyt hippisów i hodowców. Afghani kush powędrowało m.in. do Stanów Zjednoczonych (zwłaszcza Kalifornii słynącej z konopi) oraz do Niderlandów. Szczep posłużył do wyselekcjonowania wielu innych, wartościowych odmian. Do dziś nazwa Afghani kush elektryzuje i wzbudza uśmiech na twarzy miłośników konopi.

Profil terpenowy:
Beta-kariofilen 26%
Występuje w różnych ziołach i przyprawach, stąd pikantny smak i chociaż zapach jest słabszy, jest określany szczególnie jako czarny pieprz.

D-limonen 6%
Podobnie do zapachu, którego doświadczasz podczas obierania pomarańczy, obecność terpenów d-limonenu w niektórych odmianach konopi daje silny cytrusowy zapach i smak.

Beta mircen 48%
Znajduje się w chmielu, liściach laurowych i trawie cytrynowej i wydziela ziołowy, korzenny i korzenny zapach.

Pinen (alfa i beta) 2%
Znajduje się w igłach sosny i wydziela zapach sosny, szałwii lub rozmarynu.

Canopy Growth THC 8%, CBD 7%.

Jest to zrównoważona odmiana, która zawiera 8% THC i 7% CBD, porównywalna do Aurory 8 Idealna dla osób, które rozpoczynają swoją terapię kannabinoidami. Będzie również bardzo dobrym rozwiązaniem dla pacjentów, którym mniej zależy na działaniu psychoaktywnym. Odmiana 8/7 to hybryda, która dobrze sprawdzi się podczas leczenia zaburzeń nastroju oraz wspomoże leczenie stanów zapalnych.

Przeczytaj więcej  Z czym nie wolno łączyć marihuany? Jak bezpiecznie ją stosować?

Dostępność leków jak zawsze można sprawdzić na stronie www.gdziepolek.pl

źródła:

  • https://www.spectrumtherapeutics.com/poland/pl/products
  • https://www.wikileaf.com/strain/afghan-kush/
  • https://tanienasionamarihuany.pl/Afghan-Kush
Kontynuacja
leczenia