Wypełnij formularz kwalifikacji

Drodzy Pacjenci!

W aptekach dostępne są dwie nowe odmiany od firmy Spectrum Therapeutics:

Canopy Growth THC 20%, CBD<0.5%

Jest to hybryda z silną przewagą indica będąca alternatywą dla Aurory 20 – działa mocno rozluźniająco mięśnie, nasennie. Ma działanie przeciwwymiotne oraz przeciwzapalne. Ze strony producenta można wywnioskować że prawdopodobnie mamy w tym przypadku do czynienia z odmianą Afghan Kush

Afghan kush to legendarny szczep pochodzący z gór Hindu Kush leżących na terenie Afganistanu i Pakistanu.  W latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku rejon słynący z uprawy konopi był częstym celem wizyt hippisów i hodowców. Afghani kush powędrowało m.in. do Stanów Zjednoczonych (zwłaszcza Kalifornii słynącej z konopi) oraz do Niderlandów. Szczep posłużył do wyselekcjonowania wielu innych, wartościowych odmian. Do dziś nazwa Afghani kush elektryzuje i wzbudza uśmiech na twarzy miłośników konopi.

Profil terpenowy:
Beta-kariofilen 26%
Występuje w różnych ziołach i przyprawach, stąd pikantny smak i chociaż zapach jest słabszy, jest określany szczególnie jako czarny pieprz.

D-limonen 6%
Podobnie do zapachu, którego doświadczasz podczas obierania pomarańczy, obecność terpenów d-limonenu w niektórych odmianach konopi daje silny cytrusowy zapach i smak.

Beta mircen 48%
Znajduje się w chmielu, liściach laurowych i trawie cytrynowej i wydziela ziołowy, korzenny i korzenny zapach.

Pinen (alfa i beta) 2%
Znajduje się w igłach sosny i wydziela zapach sosny, szałwii lub rozmarynu.

Canopy Growth THC 8%, CBD 7%.

Jest to zrównoważona odmiana, która zawiera 8% THC i 7% CBD, porównywalna do Aurory 8 Idealna dla osób, które rozpoczynają swoją terapię kannabinoidami. Będzie również bardzo dobrym rozwiązaniem dla pacjentów, którym mniej zależy na działaniu psychoaktywnym. Odmiana 8/7 to hybryda, która dobrze sprawdzi się podczas leczenia zaburzeń nastroju oraz wspomoże leczenie stanów zapalnych.

Przeczytaj więcej  Czy marihuana medyczna jest psychoaktywna? Poznaj właściwości leku

Dostępność leków jak zawsze można sprawdzić na stronie www.gdziepolek.pl

źródła:

  • https://www.spectrumtherapeutics.com/poland/pl/products
  • https://www.wikileaf.com/strain/afghan-kush/
  • https://tanienasionamarihuany.pl/Afghan-Kush
Kontynuacja
leczenia