Wypełnij formularz kwalifikacji

Ile kosztuje 10 gramów medycznej marihuany? Poznaj cenę suszu konopnego wykorzystywanego w celach leczniczych. Od czego zależy koszt terapii marihuaną? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat.

Zapamiętaj

  • Medyczna marihuana jest stosowana m.in. w leczeniu bólu i nudności u pacjentów onkologicznych.
  • Cena za 10 gramów medycznej marihuany mieści się w przedziale 500–700 złotych, jednak dodatkowe koszty mogą wynikać z konieczności zakupu sprzętu do jej używania.
  • To, ile kosztuje 10 gramów medycznej marihuany, zależy od jej producenta, zawartości THC i marży apteki. Na cenę wpływa fakt, że susz konopny jest importowany.
  • Brak refundacji NFZ sprawia, że pacjent musi pokryć 100% kosztów związanych z terapią leczniczą marihuaną.

Gdzie kupić susz konopny na receptę?

Zakup medycznej marihuany wiąże się z kilkoma kwestiami logistycznymi. Nie każda apteka ma ją w swoim asortymencie. Dlatego przed udaniem się na zakupy warto upewnić się, czy wybrana apteka ma ten lek na stanie. Możesz zrobić to telefonicznie lub przez internet, dzięki czemu zaoszczędzisz czas.Wypełnij formularz kwalifikacji

Ile kosztuje 10 gramów medycznej marihuany? Cena

Ile kosztuje 10 gramów medycznej marihuany? Medyczną marihuanę najczęściej sprzedaje się w opakowaniach po 5 g i 10 g. Za 1 gram suszu konopi trzeba zapłacić mniej więcej od 50 do 70 zł. Tym samym 10 gramów medycznej marihuany to wydatek rzędu ponad 500 złotych.

Przeczytaj więcej  Z czym nie wolno łączyć marihuany? Jak bezpiecznie ją stosować?

Dodatkowe koszty sprzętu do medycznej marihuany

Oprócz samego suszu musisz również brać pod uwagę koszt sprzętu potrzebnego do używania marihuany. Zakup podstawowego zestawu, takiego jak waporyzator, młynek do rozdrabniania i waga, może kosztować od 50 do nawet 2500 złotych. Te dodatkowe wydatki mogą wpływać na to, ile kosztuje 10 gramów medycznej marihuany, jeśli chcesz uwzględnić koszty całego leczenia.

Od czego zależy cena leczniczej marihuany?

Nie wszystkie ceny medycznej marihuany są takie same. To, ile kosztuje 10 gramów medycznej marihuany, może zależeć od producenta, zawartości THC i marży lokalnej apteki. Istnieją produkty z różnym stężeniem THC, takie jak Cannabis flos Aurora Deutschland GmbH THC 1%, THC 8%, THC 20% czy THC 22%. Wypełnij formularz kwalifikacji

Wpływ importu suszu na jego cenę

Medyczna marihuana dostępna w Polsce jest importowana, co wpływa na jej cenę. Nie jest produkowana w naszym kraju, a to oznacza, że wszyscy uczestnicy łańcucha dostaw zyskują na jej sprzedaży. Dodatkowo na cenę wpływają narzucone podatki, a brak refundacji sprawia, że każdy pacjent musi pokryć 100% kosztów. Dlatego to, ile kosztuje 10 gram medycznej marihuany to pytanie, które nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Na jak długo wystarcza 10 gramów medycznej marihuany?

Dawkowanie medycznej marihuany jest kwestią indywidualną i może się różnić w zależności od konkretnego przypadku medycznego. Jedno opakowanie zawierające 10 gramów suszu średnio wystarcza na 7-tygodniową kurację, ale wszystko zależy od dawkowania. Świadomość własnego zapotrzebowania na konopie może pomóc w zrozumieniu, ile kosztuje 10 gramów medycznej marihuany w perspektywie miesięcznego czy rocznego leczenia.

Czy marihuana medyczna jest refundowana przez NFZ?

Recepty na leczniczą marihuanę nie są objęte refundacją i muszą być wystawione jako lek pełnopłatny, czyli na 100%. Mimo zalegalizowania terapii konopiami w 2017 roku obecny stan prawny nadal nie uwzględnia żadnych wskazań do refundacji, nawet w przypadku chorób, dla których leki pierwszego wyboru mogą być refundowane.

Przeczytaj więcej  Nowe odmiany medycznej marihuany od Spectrum Therapeutics

Niektórzy politycy starają się o wprowadzenie refundacji, jednak na chwilę obecną żadna propozycja ustawy nie weszła w życie. Ta kwestia nadal budzi wiele emocji i jest przedmiotem dyskusji na forum publicznym. Przyszłość refundacji pozostaje otwartą kwestią.Wypełnij formularz kwalifikacji

Koszt terapii medyczną marihuaną – podsumowanie 

To, ile kosztuje 10 gram medycznej marihuany, może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak lokalizacja, dostępność, jakość, a także przepisy obowiązujące w danym regionie. Medyczna marihuana przynosi ulgę wielu pacjentom, więc kluczowe jest, aby kontynuować dyskusję na temat dostępności, refundacji, regulacji i cen, aby te korzyści były dostępne dla jak największej liczby potrzebujących.

Kontynuacja
leczenia