1. Wyniszczenie
Kacheksja, znana również jako zespół wyniszczenia, odnosi się do trwającej utraty wagi i niedożywienia, która jest związana z wieloma poważnymi chorobami, w tym: rakiem, HIV/AIDS, gruźlicą, mukowiscydozą, chorobą Leśniowskiego-Crohna i zastoinową niewydolnością serca. Wykazano, że kannabinoidy znajdujące się w medycznej marihuanie stymulują apetyt i stabilizują masę ciała u niektórych pacjentów.

2. Anoreksja
Jadłowstręt psychiczny lub w skrócie anoreksja to zaburzenie odżywiania charakteryzujące się nadmiernym wysiłkiem fizycznym, odmową jedzenia lub ekstremalną dietą w celu utraty wagi. Pacjenci cierpiący na to zaburzenie zwykle ważą co najmniej 15% mniej niż ich idealna/normalna masa ciała. Stosowanie medycznej marihuany może pobudzić metabolizm organizmu i zwiększyć apetyt, co może zachęcić pacjenta do jedzenia.

3. Nudności
Ekstremalne nudności i niezdolność do jedzenia, które są częstym skutkiem ubocznym chemioterapii nowotworów, można leczyć za pomocą medycznej marihuany. Kannabinoidy znajdujące się w marihuanie medycznej mogą wywoływać silniejszy apetyt i tłumić nudności.

Wizyta
recepturowa